5 Aralık Dünya Mühendisler Günü Hayatı Tasarlayan Mühendisler

Bugün dünya 4. Sanayi Devrimini yaşıyor ve 5. Sanayi Devrimine hızla yaklaşıyor. Ülkeler artık fiziki savaşları es geçerek  teknoloji vasıtasıyla yarışa devam ediyorlar. Dünyanın belli bir yerinde başlayan bu yarışın, tüm evreni etkilediği kaçınılmaz bir gerçektir.
Bu bağlamda evrensel meslek olma özelliği taşıyan mühendislik, evrendeki yarışın ana karakteridir. Fakat yarışa devam etmek sadece bilim ve bilgi ile değil; akıl, irade, etik anlayış ile mümkündür. Mühendislerimize emanet edilen dünyada;  sürdürülebilir bir yaşam elde etmek amacıyla mesleki yeterliliğin evrensel anlayışlarla yoğrulması  gerekmektedir. Çünkü mühendislerimiz, hayatımızın tasarımcılarıdır.
“Türk Mühendislerinin alnında Cumhuriyet’in İstikbalini aydınlatan ışık parıldar.” sözü ile Mustafa Kemal Atatürk;  akıl,irade ve ahlaki davranışlarıyla dünyaya timsal olacak mühendislerimize verdiği önemi en güzel şekilde anlatmıştır. Bizlerde Atamızın ışık tuttuğu bilimin yolundan gideceğimize, Cumhuriyetimizin istikbali için ilelebet çalışacağımıza ve ülkemiz teknolojisini üreterek globalde hep sahip çıkacağımıza söz veriyoruz.
Araştıran, azimli, yorumlayan, yorulmayan, üreten ve hayatımızı tasarlayan tüm mühendislerimizin yanındayız. Dünya Mühendisler Gününüz kutlu olsun.

İlgili Yazılar

Telegram Kanalı

Bundan sonra eğitim, staj, iş ilanı ve etkinliklerimizin olduğu tüm duyuruları öncelikli olarak telegram kanalımızdan paylaşılacaktır.Telegram kan...