Gedik Üniversitesi Teknoloji Günleri Etkinliğinde Rol Aldık

Üniversite Temsilciliği Komisyonu tarafından, destekçisi olduğumuz Teknoloji Günleri etkinliği İstanbul Gedik Üniversitesi’nde gerçekleşti.  Derneğimizle ortak çalışmalar yürüten Adres Patent, Tezmaksan Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Pavo Mühendislik firmaları davetimize icabet edip Gedik Üniversitesi öğrencileriyle buluştular. Gedik Üniversitesi Bilim ve Teknik Kulübü’nün düzenlediği Teknoloji Günleri 20-21 Aralık 2018 tarihlerinde üniversitede gerçekleşti.

20 Aralık Perşembe saat 13.00’de başlayan konferansta Adres Patent firmasından Patent Mühendisi ve İnovasyon Danışmanı Sn. Süleyman Eryılmaz, patent açısından önemli olan konuları öğrenciler ile paylaştı. Eryılmaz; patentin bir mühendis için öneminden, dünya ve Türkiye’deki patent durumlarından ve patent ile ilgili tüm merak edilenlerden bahsettiği konuşmasının ardından öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.

21 Aralık Cuma saat 14.00’de başlayan konferansta Tezmaksan Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş firmasından Müşteri İlişkileri Koordinatörü Sn. Yalçın Paslı; mühendislerin çalışma sahaları, Tezmaksan firmasının misyonu ve vizyonu, Torna ile Şekillenen Hayatlar kitabının içinden alıntılar, Endüstri 4.0 ve Girişimciler gibi konu başlıklarının yanı sıra sektörün kalbinden konu başlıkları seçip öğrencilerle paylaştı. Ardından Pavo Mühendislik Firmasından Genel Müdür Sn. Alper Şener firma tanıtımıyla birlikte ASELSAN’la yapılan ortak çalışmalardan, savunma sanayi adına ortaya konulan teçhizatlardan bahsedip mühendis öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

 Davetimize icabet eden firmalarımıza ve katılım sağlayan tüm öğrencilere teşekkürlerimizi sunuyoruz.

İlgili Yazılar

Telegram Kanalı

Bundan sonra eğitim, staj, iş ilanı ve etkinliklerimizin olduğu tüm duyuruları öncelikli olarak telegram kanalımızdan paylaşılacaktır.Telegram kan...