Mekatronik Günü 2018’de Stant Açtık

Destekleyicisi olduğumuz Mekatronik Günü 2018 etkinliği Kayseri/Erciyes Üniversitesi’nde gerçekleşti.
Yönetim Kurulu Üyemiz ve Erciyes Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sn. Şahin Yıldırım’ın da katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte, sektörde çalışmakta olan Mekatronik ve Makine Mühendisleri tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.
Aygaz A.Ş Ar-Ge Müdürü Sn.Emrah İşbilen; kalite yönetimi ve süreçleri, Ar-Ge biriminde yürütülen faaliyetler ve iş tecrübelerinden bahsetti.
Simfer A.Ş Otomasyon Mühendisi Sn.Ömer Atıcı ; firmadaki otomasyon sistemi, kullanılan programlar ve üretim süreçlerini dinleyicilere aktardıktan sonra Simfer A.Ş Yatırım Geliştirme Uzman Yardımcısı Sn.Özlem Canıkara da yeni mezun biri olarak iş arayışında yaşadığı zorluklardan, işe başladıktan sonra yapılması gerekenlerden, mühendis adaylarının mezun olduktan sonra izlemesi gereken yollardan ve tecrübelerinden bahsetti.
Son olarak Alp Mühendislik Otomasyon Teknik Mühendisi Sn.Doğan Çiğnaklı; otomasyon sistemleri ve kendi iş hayatındaki tecrübelerinden yararlanarak sunumunu gerçekleştirdi.
Etkinliğin bir parçası olan fuaye alanında standımızı açarak üyelerimiz ve takipçilerimizle de bir araya geldik.
Standımızda Üniversite Temsilcilikleri Komisyonu Başkan Yardımcısı Sn. Enes Yavuz; Erciyes Üniversitesi temsilcilerimiz Sn. İlker Ercan, Sn. Emre Düzgün, Sn. Asuman Ergüne, Sn. Şeyma Çelebi ve Sn. Zülal Güngör görev aldılar. Derneğimizin çalışmalarından ve amaçlarından bahsederek gelen soruları cevapladılar. Üniversite temsilcilerimize ve standımıza gelen tüm ziyaretçilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

İlgili Yazılar

Online Kariyer Fuarı

  Kariyer basamaklarını çıkmaya bugün başla! 8 – 9 Aralık tarihlerinde online olarak gerçekleşecek olan Kariyer Günleri’ne katılarak, onlarca ş...