Genel|

MEKMÜHDER’de Bayrak Değişimi

Kurucu Genel Başkanımız Sn. Ömer Yasin ADIGÜZEL yeni iş yoğunluğu sebebiyle görevini devretmiştir. Yönetim Kurulumuzun kararı ile Yönetim Kurulu Asil Üyemiz Sn. Burak GÜL Mekatronik Mühendisleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur.

Sn. Ömer Yasin ADIGÜZEL Yönetim Kurulumuzun kararı ile Mekatronik Mühendisleri Derneği Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olmuştur.

Yönetim Kurulu Başkanımız Burak GÜL Hakkında;

Burak GÜL Marmara Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Ana Bilim Dalında Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Haydarpaşa Meslek Lisesi’nde yürüttüğü öğretmenlik görevinin yanı sıra Üsküdar İnovasyon Merkezi eğitim koordinatörü olarak çalışmaktadır.

Kendi okulunda gerçekleştirdiği Üsküdar İnovasyon projesi kapsamında, teknik eğitimlere ve kurslara öncülük ederek, öğrencilere sektöre yönelik bilgi ve beceri kazandırmayı amaçlamıştır. Bu proje çerçevesinde düzenlenen etkinliklerle, genç yeteneklerin mühendislik ve teknik alanlarda yetişmelerine katkı sağlamış, sektör için donanımlı elemanlar yetiştirmiştir. Eğitim ve sektör arasında köprü görevi üstlenmektedir.

Lise öğrencileri ve kursiyerler için eğitim sonrasında iş ve staj bulma konusunda destek sağlamak, Gül’ün öncelikli hedeflerinden biridir. Özellikle gençlere, eğitimden iş dünyasına geçiş sürecinde rehberlik ederek, sektöre hızlı ve doğru bir şekilde adapte olmalarına yardımcı olmak amacıyla Haydarpaşa Kariyer platformunu kurmuştur.

Mekatronik Mühendisleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Burak GÜL, mesleki hakların artırılması ve sektöre nitelikli profesyonellerin kazandırılması için yoğun çaba sarf etmektedir. Bu görevi üstlenerek, mühendis, tekniker ve teknisyenlerin haklarını savunma, sektöre yetişmiş profesyoneller kazandırma misyonunu dernek çatısı altında daha etkin bir şekilde sürdürmeyi hedeflemektedir.

Yönetim Kurulu Başkanımız Burak GÜL’ün mesajı için tıklayınız.

Comments are closed.

Close Search Window