Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nı Ziyaret Ettik

Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Ömer Yasin ADIGÜZEL, Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Prof. Dr. Nihat AKKUŞ ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Fatih DOĞAN; Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sn. Hasan BÜYÜKDEDE ile görüştüler.

Görüşmede, Mekatronik Mühendislerinin asansör imza yetkisi, organize sanayi bölgelerinde kobilere arge hizmeti, bakanlık bünyesinde Mekatronik Mühendisliğinin önemi konuşuldu.

Sn. Hasan BÜYÜKDEDE’ye, Bakanlığın yürütücüsü olduğu Asansörlerin Tasarımına İlişkin Usul ve Esaslara Dair Tebliğ’de, Mekatronik Mühendislerine asansör uygulama projesi hazırlama yetkisi verilmediğinden bahsedilerek, bu mağduriyetin giderilmesi adına, söz konusu tebliğin oluşturulmasında esas alınan Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinde gerekli değişikliğin yapılması hususunda, derneğimizce yürütülen çalışmalara destek verilmesi, talep edilmiştir. Talebimiz, Sn. BÜYÜKDEDE tarafından dikkate alınmıştır ve  işlemler, Çevre ve Şehir Bakanlığı tarafınca başlatılmıştır.

İlgili Yazılar

Telegram Kanalı

Bundan sonra eğitim, staj, iş ilanı ve etkinliklerimizin olduğu tüm duyuruları öncelikli olarak telegram kanalımızdan paylaşılacaktır.Telegram kan...