6 Şubat 2023 - Kahramanmaraş Depremi

6 Şubat 2023 Kahramanmaraş depreminde hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

 

Deprem ülkesi olduğumuz halde depremlere hazırlıksız bir ülke olduğumuz için her depremde birçok canımızı kaybediyoruz. Mekatronik Mühendisleri Derneği olarak Kahramanmaraş depreminden etkilenen 10 ilimiz üzerindeki yapıları inceleyerek elde edilen verileri mekatronik.org.tr adresimizden paylaşacağız.

 

Yıkılmış, ağır hasarlı, hafif hasarlı ve hasarsız olmak üzere yapıları sınıflandıracağız ve depremin etkilerini veriler ışığında raporlandıracağız. Tespit edilen veriler ile 6 Şubat depreminde etkilenen vatandaşlarımıza destek olacak ve ülkemizde yaşanabilecek sonraki depremler için alınabilecek önlemleri belirleyeceğiz. Çalışma sonrasında oluşturulan raporları ilgili bakanlık, belediye, kurum ve kuruluşlarla paylaşarak gelecekte yeni kayıplar yaşanmaması ve 6 Şubat depreminin yaralarının sarılması için çalışacağız.

 

Kahramanmaraş depreminin verileri ile yaraları sarmak ve tekrar aynı acıları yaşamamak için alınacak önlemleri birlikte belirleyelim.

 

“Manuel araştırma”, “yapay zeka ile veri araştırma” ve “veri bilimi ile çalışmaların analiz edilmesi” konusunda yapılacak çalışmalara destek olacak gönüllüler arıyoruz. Depreme uygun inşa edilmeyen binaları ve sorumlularını tespit etmek için yardımınızı bekliyoruz, destek olmak için sizde gönüllü formunu doldurabilirsiniz.

Close Search Window