Mekatronik Mühendisleri Derneği

Vizyonumuz: Mekatronik alanında gelişmek isteyen, bu alanda ilerlemek isteyen kişiler için fırsatlar sunarak; teknolojik gelişime ve istihdama katkı sağlamak.

Misyonumuz: Mekatronik alanındaki gelişmelerin ve bu alandaki inovasyonların öncüsü olmak.

Mekmuhder-Logo-590-590

.

Mekatronik Mühendisleri Derneği, 01 Mart 2016 tarihinde kurulan, 09 Mart 2016’da tüzüğü onaylanan; Mekatronik Mühendisleri ve Mekatronik ile alakalı ilk ve tek dernektir. Türkiye’deki Mekatronik teknolojisini geliştirmeyi hedefleyen, bu teknolojiyi Türkiye sanayisine entegre etmeyi isteyen, Mekatronik Mühendislerinin, teknisyenlerinin, teknikerlerinin ve Mekatronik teknolojisi ile ilgilenen tüm çalışanların/öğrencilerin hakkını savunmayı amaçlayan Mekatronik Mühendisleri Derneği, 9 kurucu yönetim kurulu üyesi tarafından kurulmuştur. Yönetim kurulu içerisinde öğrenciler, Profesör akademisyenler ve şirket sahibi Mekatronik Mühendisi bulunmaktadır.

Mekatronik Mühendisleri’nin yetkinliklerinin bulunduğu fakat yetkilerinin olmadığı alanlarda da söz sahibi olabilmesi, kendi içerisinde örgütlenmesi için Mekatronik Mühendisleri Odası kurmak amacına da sahip olan bu dernek, kurumsal firmaları veya öğrenci, mühendis, tekniker, teknisyenleri üye olarak bünyesine alabilmektedir.

 

Kurumsal üyelik ve normal üyelikte bir çok avantaj sağlayan Mekatronik Mühendisleri Derneği, üye giriş ücreti ve aidat tahsilatı yapmaktadır.

Kısa Özgeçmişimiz

mekatronikmuhendisligi.com gönüllü ekibi olarak 2010 yılında açtığımız internet platformumuz Facebook’ta 50.000 takipçiye İnstagram’da 26.200 Twitter’da 3.200 takipçiye forum’da 20.000 üyeye ulaşmıştır. 6 senelik süre zarfında soruları ve ihtiyaçları doğrultusunda üyelerimize ulusal olarak eğitim, iş, staj imkanlarının artırılması ve Mekatronik alanının gelişmesi için birlik oluşturmak amacıyla ekip olarak 2016 yılında Mekatronik Mühendisleri Derneğini kurduk.

Hedeflerimizin Tamamına Tüzüğümüzden Ulaşabilirsiniz.

Check out our ProCADis software store for best working solutions
Hectares
0
Current Population
0 k
Median Age
0
Community Areas
0
Fields for Sports
0 +

Meet District Council Members

The housing crisis is the most serious issue.

Issue that is making every other challenge harder, particularly for low-income families. This critical effort holds great promise for finding local and regional solutions.

Close Search Window