Değerli Mekatronik Mühendisliği Adayları,

 

Mekatronik Mühendisliği ile alakalı araştırma yaptığınız ve derneğimizin bilgilendirme sayfasına girdiğiniz için öncelikle çok teşekkür ediyorum. Bu sayfadan kısaca Mekatronik Mühendisliği bölümü hakkında bilgi vermeye çalıştık. Mekatronik Mühendisliği 2016 yılının en çok tercih edilen mühendislik dalı olmuştur. Bunun sebebi tabi ki sanayideki robotlaşma, endüstri 4.0 devrimi, akıllı cihazların artması ve Dünya’daki önde gelen Facebook, Google gibi firmaların ciddi yatırım yapması gibi bir çok sebep sayabiliriz. Mekatronik Mühendisleri Derneği olarak Türkiye’de ilk bizim gerçekleştirdiğimiz çalışma ile sizlere bölümümüzü tanıtmanın yanında tercih edeceğiniz üniversitedeki üniversite temsilcimiz ile sizleri iletişime geçirip daha detaylı bilgi alabilmenizi sağlamayı hedefliyoruz. Bunun için bir form oluşturduk.

Formu doldurun ve en kısa süre içerisinde üniversite temsilcilerimiz sizinle iletişime geçsinler …

Mekatronik MYO ya da Mekatronik Mühendisliği bölümünü kazandıktan sonra eğitim hayatınızda ve iş hayatınızda her zaman “Mekatronik Mühendisleri Derneği” olarak destekçiniz olmaya çalışacağız.

Ben şimdiden başarılarınızın ömür boyu daim olmasını temenni ediyor, ülkemizin teknoloji alanında dünya lideri olmasına destek olduğunuz için teşekkür ediyorum; “Gelecek Mekatronik Mühendisleri ile Gelecek” sloganı ile çıktığımız yolda sizlerle çok daha güçlü bir teknolojiye sahip olacağımıza eminim.

Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Ömer Yasin ADIGÜZEL
Yönetim Kurulu Başkanı

Üniversite temsilciliklerimizden bilgi almak isterseniz, aşağıdaki formu doldurunuz.

Mekatronik Mühendisliği İle İlgili Videolar:

  • Mekatronik Mühendisliği hakkında merak ettiğiniz soruya derneğimizin Yönetim Kurulu Üyesi, Prof.Dr. Nihat AKKUŞ hocamızın videoları için tıklayınız.
  • NASA Robotik Uzmanı Oktay Arslan ile Mekatronik Mühendisliği üzerine yaptığımız canlı yayın için tıklayınız.

Sektörün Önde Gelen İsimlerden Mekatronik Mühendisliğinin Geleceği Hakkındaki Düşünceleri:

Mekatronik Mühendisliği Tanıtım Günleri:

Öğrencilerin Gözünden Üniversite Tanıtımları:

2020 Mekatronik Lisans ve Önlisans Programları Başarı Sıraları ve Kontenjan Listesi:

Mekatronik Mühendisliği nedir? /  Ne iş yapar? Blog Yazısı: