Eğitimlerimizden haberdar olun.

STEM Eğitimlerine katılmak için abone olun.

Kadın Komisyonumuza katılmak için tıklayınız.

 • 2022 Yılında 283 farklı iş ilanı ve 47 staj ilanı yayınlayarak üyelerimizin kariyer hayatlarına ve alanında uzman konuk ve eğitimciler ile 110 farklı eğitim ve webinar gerçekleştirerek kişisel gelişim süreçlerinize destek olmaya çalıştık.
 • Üyelerimize özel olan ad.soyad@uye.mekatronik.org.tr e-posta adresine ve Google Workspace hesabına sahip olacaktır. Google Workspace ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız. 
 • Firmaların iş ve staj ilanı duyuruları, sosyal medya hesaplarımızdan duyurulacak ve üyelerimize öncelik tanınacaktır.
 • Derneğimizin kariyer sitesi aracılığıyla firmaların iş ve staj ilanlarına başvurularda üyelerimize öncelik tanınacaktır. Derneğimizin Kariyer sitesine gitmek için tıklayınız.
 • Derneğimizin fuar, yarışma vb. faaliyetlerinde görev alarak sektörü yakından tanımak isteyen arkadaşlar derneğimizde görev alabileceklerdir. Görev almak için tıklayınız!
 • Derneğimizin düzenleyeceği büyük çaplı çekiliş, indirim gibi fırsatlardan dernek üyelerimiz öncelikli olarak faydalanacaktır.
 • Derneğimizin düzenleyeceği ücretsiz eğitimlerden dernek üyeleri öncelikli olarak faydalanacak, ücretli eğitimlerde indirim haklarına sahip olacaklardır.
 • Dernek üyeleri kendi projelerini hayata geçirmek için alanında deneyim sahibi dernek paydaşlarımızla ve kurumsal üyelerimizle iletişime geçme imkânına sahip olacaklardır.
 • Dernek bünyesinde kurulan teknik çalışma gruplarında görev alarak kişisel gelişimlerine katkı sağlama imkânına sahip olacaklardır. ( Tia Portal, Raspberry pi,  SolidWorks, Proteus vb.)
 • Türkiye’de mekatronik alanıyla ilgilenen kişilerle tanışma ve iletişime geçme fırsatı yakalayarak profesyonel bir iş ağı kurma  imkânları olacaktır.
 • Mezun mekatronik mühendisleri ile tanışma fırsatı yakalayıp onların tecrübelerinden yararlanma fırsatına sahip olacaklardır.
 • İzmir, Bursa ve İstanbul’daki İl Temsilciliklerimizin ve Ankara Şubemizin etkinliklerine katılım sağlama şansına sahip olacaklardır. (Aselsan Teknik Gezi, Havelsan Genel Müdürü ile Kahvaltı Programı vb.)
 • Üyelerimiz, Ankara Şubemiz bünyesinde kurulan ve derece almış Teknofest takımlarına dahil olma şansı bulacaklardır. Dilerlerse kendi Teknofest takımlarını Ankara Şubesi bünyesinde oluşturup sponsorluk ve bilgi birikimi alanında derneğimizden yardım alabileceklerdir.
 • Üye olarak, Türkiye’deki Mekatronik Mühendisliği ile ilgili kamusal, sektörel ve eğitimsel problemlerin belirlenip çözülmesi yolunda bizlere destek olmuş olacaksınız.
 • Üye olarak, Türkiye’deki başlıca mekatronik alanı olmak üzere diğer bütün mühendislik alanlarında ülkemizde ve dünyada yeni bir doktrin oluşturulması yolunda yürüttüğümüz faaliyetlerimizde bizlere destek olmuş olacaksınız.

Dernek üyeliği konusunda herhangi bir bölüm veya üniversite şartımız bulunmamaktadır. 18 yaşını doldurmuş her T.C. vatandaşı dernek üyeliği başvurusunda bulunabilir. Yabancı uyruklu kişiler üye olmak isterlerse işleme başlamadan önce, üyeliklerinde herhangi bir engel var mı diye öğrenmek için uyelik@mekatronik.org.tr adresinden veya 0(212) 909 35 95 numaralı whatsapp hattımızdan bizlere ulaşması gerekmektedir. 

 

Aşama 1:

Online Ön Başvuru Formu butonuna tıklayarak ön başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

 

Aşama 2: 

Formu doldurduktan sonra tarafınıza gelecek e-posta üzerinden istenen 4 belgenin (Adli Sicil Kaydı, Nüfus Kayıt Örneği, Öğrenci veya Mezun Belgesi, Vesikalık Fotoğraf) aynı maile cevap olarak gönderilmesi gerekmektedir.

 

Aşama 3:

Online olarak ilettiğiniz belgeleri görevli arkadaşlarımız kontrol ettikten sonra tarafınıza bir e-posta daha gönderilecektir. Bu mailde istenen Üyelik Başvuru Formunun çıktısı alınıp e-postada bulunan örnekte belirtildiği gibi doldurulup ve imzalanıp yine e-postada belirtilen adrese kargolanması gerekmektedir.

Close Search Window