Basın, Genel|

28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri Hakkında

Mekatronik Mühendisleri Derneği ülkemizin mühendislik kabiliyetinin gelişmesi, mühendis ve teknik elemanların eğitimi, kişisel ve mesleki gelişimi için kurulduğu günden beri çalışmalarına devam etmektedir.

Bilindiği üzere Mekatronik; Makine, Elektrik, Elektronik, Yazılım, Robotik ve Otomasyon gibi birçok alanı kendi altında toplamış multidisipliner bir bölümdür. Mekatronik Mühendisleri Derneği olarak yaptığımız çalışmalardan sadece Mekatronik Mühendisleri değil, tekniker ve teknisyenlerle birlikte, mühendislik alanına ilgi duyan herkesin üye olabildiği, görev alabildiği ve çalışmalarından faydalanabildiği bir kurumdur.

Bugüne kadar üyelerimizden aldığımız destek ile Mekatronik Mühendislerinin İmza yetkilerinin arttırılması, mühendislerin kamuda atama sayılarının arttırılması gibi meslektaşlarımızın haklarını savunmak ve hak kayıplarını gidermek için çalışmalar yaparak başarılı sonuçlar elde ettik. 

Genel Merkezimize bağlı 4 Şube 15 Komisyonda 19 farklı ilde bulunan 124 aktif görevli ile birlikte hiçbir kişi, kurum, kuruluş veya siyasi bir görüşe bağlı olmadan çalışmalar yürütüyoruz.

Ülkemizde yapılacak 2023 Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin Türkiyemiz için hayırlı olmasını ve süreç sonunda kazananın ülkemiz olmasını dilerim. Mekatronik Mühendisleri Derneği Genel Başkanımız Sn. Ömer Yasin Adıgüzel bireysel bir karar alarak, Milletvekilliği Genel Seçimlerinde aday adaylığı sürecine girmiştir. Yürüttüğü bu süreç tamamen bireysel olarak aldığı bir karar olmakla birlikte derneğimizin kurumsal olarak hiçbir bağı bulunmamaktadır. Genel başkanımız şahsi olarak aldığı bu kararı Genel Merkez Yönetim Kurulumuz ile başvurudan önceki son günde bilgi vermek için paylaşmış ve bunun bireysel aldığı bir karar olduğunu belirtmiştir. 

Genel Merkez İcra Kurulu Başkanı M. Abdullah Özver olarak temsil ettiğim makamın sorumluluğu ile derneğimizin İcra Kurulumuna bağlı çalışma yürüten tüm görevlilerimizi ve üyelerimizi temsilen bu açıklamayı yapıyorum. 2020’de üstlendiğim bu görev sürecinde geçmişte de olduğu gibi derneğimizde hiçbir şekilde siyasi bir çalışma yürütülmemiş ve gruplaşmaya müsaade edilmemiştir. Bugünden sonrada siyasi bir çalışma yürütülmeyecektir. Bir çok farklı görüşe mensup arkadaşlarımız ile birlikte derneğimizi yönetiyoruz, derneğimizin temsil ettiği ve desteklediği tek görüş ve politika mesleğimizin ve ülke mühendisliğinin faydasıdır.

Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerimizin de ortak görüşü ile İcra Kurulumuz adına farklı görüşlere saygı duyarak çalışmalarımıza devam edeceğiz, dernek görevlilerimizin ve üyelerimizin haklarını korumak için hiçbir kişi, kurum, kuruluş veya siyasi bir görüşe bağlı olmadan çalışmalarımıza devam edeceğimizi, 

Üyelerimizin dikkatine ve kamuoyunun bilgisine sunarım.

Genel Merkez İcra Kurulu Başkanı
M. Abdullah ÖZVER

 

Comments are closed.

Close Search Window