AKLINIZDA SORU İŞARETİ KALMASIN

Siz değerli ziyaretçilerimiz için sıkça karşılaştığımız soruları derledik ve cevapları ile birlikte bilginize sunduk.

Mekatronik, mekanik ve elektronik (İngilizce mechanics ve electronics) kelimelerinin uygun bir şekilde birleştirilmesinden oluşmuştur ve ilk kez 1969 yılında Japon Yasukawa Elektrik Şirketi’nden bir mühendis makina ve elektronik mühendisliği alanlarının birleşmesi anlamında ‘mekatronik’ kelimesini kullanmıştır.

Kaynak: Wikipedia

  • Enerji Yöneticisi Sertifikası
  • Etüt-Proje Eğitimi (Sanayi)
  • LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdür
  • İş Kazaları Bilirkişilik
  • Araç Projelendirme Mühendis Yetkilendirme
  • Araçların LPG’ye Dönüşümü Mühendis Yetkilendirme
  • Araçların CNG’ye Dönüşümü Mühendis Yetkilendirme

Kaynak: TMMOB Makine Mühendisleri Odası

Abone olduğunuz takdirde yalnızca dernek eğitimleri ve diğer ilanları hakkında bilgilendirmeler tarafınıza ulaşır. Bu ilanların içeriklerindeki her bilgi kullanımınıza açık olmakla beraber, eğitim ve gezilere başvuru yapma hakkınız olacaktır. Lakin dernek üyeliği bulunan abonelerimiz bu konuda önceliğe sahip olacaktır.

Öncelikle online başvurunun gerçekleşmesi ve talebin bize ulaşması gerekmektedir. Talebin ulaşmasıyla gerçekleşen işlemler sonucu talep edilen üyelik evrakları Islak İmzalı Üye Başvuru Belgesi, Adli Sicil Kaydı, Öğrenci/Mezun Belgesi, Kimlik Fotokopisi, 2 adet Vesikalık Fotoğraf ve aidat ödemesinin yapıldığına dair banka dekontu/atm fişi şeklindedir. Bu evrakları iletişim bilgilerimizde verilen adrese kargolamanız gerekmektedir.

uyelik@mekatronik.org.tr e-posta adresine ilgili istifa taleplerini e-posta ile iletmeleri gerekmektedir. Konu hakkında üyelerimize gönderilen e-posta’daki dilekçe örneğini belirtilen şekilde doldurarak, ilgili borçlarını ödeyen kimseler; evrağının ulaştığı tarihle dernekten ilişiğini kesmiş olacaktır.

Staj ve iş konusunda dernek üyelerimiz öncelikli olmak üzere üyelerimize ve takipçilerimize destek olmaya çalışıyoruz. İlanlarımızdan haberdar olmak için Kariyer Sitemizi ziyaret edebilir, profil oluşturarak, staj ve iş ilanlarına başvurabilirsiniz.

Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Etkinlik yapmayı planlıyorsanız bizden destek için info@mekatronik.org.tr mail adresimize mail atabilirsiniz.